Kłamstwa w związku

Ogłoszenia towarzyskie, anonse erotyczne 28 października, 2020 Brak komentarzy

Czytelnik moich artykułów napisał do mnie o artykule zatytułowanym „Dlaczego ludzie kłamią?” Powiedział, że byłby „bardzo zainteresowany podobnym artykułem z przykładami wszystkich kłamstw, jakie popełniają kobiety…. Przynajmniej na początkowych etapach randkowania kobiety kłamią bardzo dużo”.

Cóż, będąc kobietą, nie zdaję sobie sprawy z tego, ile kobiet leżą na randkach, tak jak ja, ile mężczyzn leży na randkach. Postanowiłem więc ogólnie pisać o randkach.

Mężczyzna, który do mnie napisał, był zdenerwowany takimi kłamstwami, jak „Muszę iść”, „Jestem zajęty” lub „Mam teraz inny telefon. Oddzwonię do ciebie.” Stwierdza, że ​​„Myślę, że większość z tego to bardzo błędna próba kobiet, by„ oszczędzić czyjeś uczucia ”. Odrzuć je, nie odrzucając ich w rzeczywistości”.

Myślę, że to prawda. Kobiety są szkolone, aby nie ranić męskich uczuć. Nauczono ich, że jeśli prawda zaszkodzi, powiedz „białe kłamstwo”. A kiedy mówią prawdę, często jest to szorstkie lub krytyczne.

Często radziłam kobietom, które nie chcą umawiać się z konkretnym mężczyzną, by mówiły: „Nie czuję się do ciebie romantyczna” albo „Nie wydaje się, żeby między nami była chemia” lub „ Nie czuję połączenia z tobą ”. Jeden z moich klientów powiedział mężczyźnie, który zadzwonił do niej na pierwszą randkę: „Twoja energia nie daje mi szacunku. Z tego powodu nie pociąga mnie spotkanie z tobą ”. Był otwarty na to, co mówiła, i zakończyło się dobrą rozmową. Doceniał jej prawdę, a ona wyszła z nim na randkę.

Ponieważ to mężczyźni zwykle wykonują powołanie, nie są oni tak często zmuszani do odmawiania. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​mężczyźni też często kłamią, ale na różne sposoby. Na przykład mój klient, psychoterapeuta, umawiał się z mężczyzną, który powiedział jej, że jest na terapii. Z przyjemnością to usłyszała, ponieważ rozwój osobisty był dla niej bardzo ważny. Później odkryła, że ​​był na terapii, ponieważ sąd nakazał to, ponieważ uderzył swoją byłą żonę w brzuch, gdy była w ciąży. Dowiedziała się o tym od byłej żony. Jego unikanie prawdy było próbą zaimponowania jej i kontrolowania tego, co do niego czuje.

Mężczyźni często „kłamią”, przychodząc silnie, dużo dzwoniąc, wysyłając kwiaty – próbując zaimponować kobiecie. Wtedy, gdy kobieta jest „uzależniona”, uwaga znika. Dawanie nie było jego normalnym sposobem bycia – dawał, by dostać. Powszechnie wiadomo, że wielu mężczyzn dokładnie wie, co powiedzieć kobiecie, aby roztopiła jej serce. Mężczyzna na jednym z moich 5-dniowych intensywnych warsztatów, który był żonaty, ale był uzależniony od przebywania z innymi kobietami, ujawnił, jak łatwo było mu wciągnąć kobiety, nawet jeśli wiedziały, że jest żonaty. „Kobiety desperacko chcą być widziane i rozumiane. Wszystko, co muszę zrobić, to przypomnieć kobiecie to, co chce usłyszeć, i mam ją. Widzę jej opiekę, inteligencję, kreatywność, radość życia, jej piękno. Widzę, co ma do zaoferowania, co zostało zmiażdżone. Kiedy widzę w niej te rzeczy, zakochuje się we mnie ”. Niektóre kobiety na intensywnym treningu były do ​​niego przyciągane, nawet wiedząc, że je wciąga! Kłamstwo nie było tym, co mówił do nich o sobie – chodziło o to, że potajemnie sugerował, że będzie mógł nadal ich widzieć, kochać, wychowywać i wspierać ich, podczas gdy w rzeczywistości nie miał zamiaru kontynuować tego.

Wiele rodzajów randek jest powszechne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Na ogół ani mężczyźni, ani kobiety nie chcą „skrzywdzić” innej osoby prawdą o tym, jak się czują. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą na początku włączyć urok i sprawiać wrażenie, jakby dawali i troszczyli się, tylko po to, by okazywać się, że wykorzystują innych dla własnych potrzeb.

Jaka jest droga wyjścia z drugiego końca kłamstwa? Obserwuj własną intuicję. Mów prawdę. Naucz się okazywać sobie aprobatę i uwagę, którą próbujesz uzyskać od innych, aby nie być tak podatnym na aprobatę innych. I nie bierz tego do siebie, gdy ktoś cię okłamuje. W ich kłamstwie chodzi bardziej o nich niż o ciebie.

Tagi :