Miłość – brak życia według wartości może zranić miłość

Ogłoszenia towarzyskie, anonse erotyczne 28 października, 2020 Brak komentarzy

Wyznajemy pewne wartości i działamy przeciwko nim. Wkrótce do tego dojdę, ale dodam tutaj, że nasze nie życie zgodnie z wartościami może bardzo poważnie zranić naszą miłość. Kiedy szukamy odpowiedzi na naszą utraconą miłość, musimy dowiedzieć się, czy naruszyliśmy nasze wartości. Podam kilka przykładów. Jakie wartości kochasz? Uczciwość, mówienie prawdy, pomaganie innym, rozumienie innych, troska o innych, współczucie i wiele innych wartości znajduje się na liście wartości większości. A co z życiem według tych wartości?

Ilu z nas nie kłamie? Ilu z nas zachowuje się niedbale wobec innych / ilu z nas oszukuje innych dla małych zysków? Jesteśmy gotowi poświęcić większość naszych wartości, aby osiągnąć nasze materialne cele. Usprawiedliwiamy wszystkie nasze działania po drodze, ale w głębi serca nie ma pokoju ani satysfakcji. Wiemy, że różnimy się od tego, od czego zaczęliśmy.

Czy to samo dzieje się z naszym związkiem miłosnym? Zakochani mówimy – będę się o ciebie troszczyć. W miłości obiecujemy całkowitą wierność. Zakochani obiecujemy, że poświęcimy nasz komfort, aby nasza ukochana była wygodna. Zakochani obiecujemy wiele rzeczy, w tym nigdy nie skrzywdzić naszej ukochanej.

Jeśli chodzi o życie zgodnie z tymi wartościami, większość z nich łamiemy. Sprowadzamy naszą miłość do dawania i brania oraz usprawiedliwiamy nasze złe działania każdym możliwym argumentem. Ale rezultatem końcowym jest śmierć miłości. Potem obwiniamy naszą ukochaną o zerwanie miłości. To jest nasza tragedia.

Tagi :