Miłość jest w powietrzu

Ogłoszenia towarzyskie, anonse erotyczne 28 października, 2020 Brak komentarzy

Cóż, jesteśmy w lutym i wiele osób obchodzi Walentynki. To dobry czas, aby pomyśleć o miłości i związkach, aby dodać trochę ciepła do naszego życia po długiej zimie.

Dzisiaj chciałbym przyjrzeć się, czym jest miłość. Język angielski ma tylko jedno słowo określające miłość i jest używane zamiennie dla prawie wszystkiego. Można powiedzieć, że kocham swojego męża i czekoladę.

Obaj używają tego samego słowa i tylko na podstawie kontekstu możemy stwierdzić różnicę. Z drugiej strony Grecy opisują miłość czterema różnymi słowami. Każde słowo nadaje temu słowu inny niuans, który pomaga nam lepiej zrozumieć, o czym się mówi.

Chcę wraz z tobą spojrzeć na cztery greckie słowa oznaczające miłość.
To są:
1) Eros
2) Storge
3) Philia
4) Agape

Eros:
Pierwszy rodzaj miłości, który wszyscy znamy. Od tego słowa wywodzi się nasze angielskie słowo Erotica. Niestety, niektórym ludziom nigdy nie mija się ten rodzaj miłości i opierają swoje relacje wyłącznie na pociągu seksualnym. Jest to rodzaj miłości, którą handlowcy zwykle bawią się z publicznością, która próbuje namówić nas do kupienia ich produktów, aby uczynić nas bardziej atrakcyjnymi dla płci przeciwnej. Niestety, te same osoby fałszywie przedstawiają aromaterapię również w celu handlu ich produktami. Zdziwiłbyś się, widząc, ile produktów jest oferowanych specjalnie po to, aby przyciągnąć przeciwną płeć za pomocą aromatu.

Przeprowadzono badania, próbując udowodnić teorię przyciągania poprzez feromony w oparciu o instynkty zwierzęce. Osobiście uważam, że atrakcyjność partnera życiowego to znacznie więcej niż podstawa jego zapachu. W rzeczywistości nie mogłem zakochać się w moim narzeczonym na podstawie zapachu, kiedy poznaliśmy się przez ICQ w Internecie. W naszym spotkaniu zapach nie mógł odgrywać żadnej roli. Nasz związek opierał się na charakterze i przyjaźni, które później przekształciły się w miłość. Można powiedzieć, że się poznaliśmy i właśnie kliknęliśmy 😉 (gra słów przeznaczona)

Chodzi więc o to, że miłość erotyczna nie jest miłością głęboko znaczącą, ale powierzchowną i opartą wyłącznie na atrakcyjności seksualnej.

2) Przechowywanie:
Ten rodzaj miłości znajdujemy w rodzinach między różnymi członkami. To miłość matki, ojca, braci i sióstr. Jest to o wiele silniejszy rodzaj miłości i wymaga zaangażowania. „Krew jest gęstsza niż woda” i większość ludzi zrobi wszystko, co w ich mocy, aby stać za swoimi rodzinami.

3) Philia:
Ten rodzaj miłości należy do tego, co możemy nazwać miłością braterską. Nie braterski w sensie rodziny, ale w sensie pokrewieństwa. Jest to rodzaj miłości, który sprawia, że ​​chcemy pomóc małej staruszce bezpiecznie przejść przez ulicę i uważać na bliźniego. Jest to dobry rodzaj miłości i pomaga nam postrzegać innych jako potrzebujących naszej miłości, ale niestety często może to być również miłość egoistyczna. Wiele osób okazuje innym miłość tylko wtedy, gdy mogą coś z tego wyciągnąć. Na szczęście większość ludzi kocha z czystych motywów.

4) Agape:
Czwarty rodzaj miłości to miłość agape. To jest najwyższa forma miłości, jaka istnieje. To bezwarunkowa miłość do innych, pomimo ich wad charakteru i słabości. Miłość jest trudna do zdobycia po prostu dlatego, że my, ludzie, zwykle bardziej interesujemy się sobą i tym, jak świat i ludzie wokół nas wpływają na nas. Aby kochać na sposób agape, musimy przezwyciężyć nasz egoizm i spojrzeć na potrzeby innych. Najważniejszymi przykładami tego rodzaju miłości są ludzie tacy jak Matka Teresa, Kardynał Leger itp. Są to ludzie, którzy bardziej niż własne zwracają uwagę na interesy innych. Jest to szczególny rodzaj miłości, który należy pielęgnować, aby mógł się rozwijać. Taki rodzaj niesamolubnej miłości możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby innych.

Nie wdając się tutaj w religijność, chcę tylko powiedzieć, że jest werset z Biblii, który dobrze pasuje do tej koncepcji. Nazywa się złotą zasadą. Łukasza 10:27 mówi: „Miłujcie bliźniego swego jak siebie samego” i „Dlatego cokolwiek chcecie, żeby ludzie wam czynili, róbcie też im, bo takie jest Prawo i Prorocy”. -Mateusza 7:12. Wszystkie religie świata podzielają tę samą filozofię.

Jedną rzeczą, która przykuła mi uwagę, gdy to czytałem, jest to, że mówi o kochaniu bliźniego jak siebie. Niestety, wielu ludzi w dzisiejszych czasach nie kocha siebie. Jeśli nie kochasz siebie, jak możesz kochać innych? Bezwarunkowa miłość musi zacząć się od ciebie. Musisz nauczyć się akceptować fakt, że ty są wyjątkową i niepowtarzalną osobą. Tak, masz wady, wszyscy jesteśmy ludźmi, ale te wady nie czynią cię mniej osobą. Naucz się kochać siebie pomimo swoich niedociągnięć i zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś. Kiedy pokochasz siebie, łatwiej będzie ci kochać innych.

Drugą rzeczą, która się wyróżnia, jest to, że złota zasada mówi, aby robić to, co chcesz, aby inni zrobili tobie. To nie to samo, co „Nie rób innym tego, czego nie chcesz, aby zrobili tobie”. Nie jest to pozycja polegająca na unikaniu wyrządzania zła lub krzywdzenia innych, ale faktyczne Robienie czegoś dla innych. Wymaga to działania z Twojej strony. Mówi: „ZRÓB innym”. Dzieje się tak, gdy zdajemy sobie sprawę, że zbieramy owoce miłości, angażując się w życie innych, czyniąc ich życie łatwiejszym i przyjemniejszym, tak jak chcielibyśmy, aby było nasze własne życie.

Cieszcie się miesiącem Miłości i pamiętajcie, aby zawsze kochać siebie i ROBIĆ coś dla kogoś każdego dnia.

Tagi :