Jeszcze kilka lat temu seks był w Polsce tematem tabu, a emitowane w telewizji odcinki amerykańskich seriali, w tym „Seksu w wielkim mieście” w wielu ludziach budziły zgorszenie. Obecnie widać wyraźne zmiany w myśleniu na temat stosunków damsko-męskich. Młodzi ludzie nabierają swobody w nawiązywaniu kontaktów, a seks staje się nowym wyznacznikiem randkowania. Nie ulega wątpliwości, że przyczynił się do tego internet i dostępne w nim na szeroką skalę sex ogłoszenia.
Internet – nie tylko kopalnia wiedzy

Dziś ciężko wyobrazić sobie życie bez internetu. Na każdym kroku ułatwia on codzienne funkcjonowanie. Sprawna komunikacja, zawrotna szybkość pozyskiwania informacji, możliwość pozyskiwania rzeczy bez konieczności wychodzenia z domu – to tylko niektóre z zalet „buszowania” w sieci. Dość szybko przyzwyczailiśmy się do nowego sposobu poznawania ludzi. Czaty i komunikatory zostały zastąpione przez aplikacje randkowe. Ci, którzy do tej pory nie spotkali swojej drugiej połówki, dostrzegli w nich nadzieję na miłosną przygodę. Ci natomiast, którzy preferują raczej niezobowiązujące relacje, nie musieli kryć się ze swoimi oczekiwaniami, stając się autorami sex ogłoszeń.
Szczerze i bez ogródek – sex ogłoszenia, czyli friends with benefits

Rejestrując się w aplikacji randkowej bądź przeglądając ogłoszenia portali towarzyskich, bardzo często możemy natknąć się na sex ogłoszenia. Ich autorzy jednogłośnie podkreślają, że nie szukają związku na stałe. Liczą na przelotną znajomość połączoną z seksem. Taki anons często oznaczany jest skrótem FWB, co z angielskiego tłumaczone jest jako „seks przyjaciele” (ang. friends with benefits). Czy takie ogłoszenia mogą wzbudzać oburzenie? I tak, i nie. Oczywiście osoby szukające miłości mogą poczuć się zszokowane. Wynika to z różnic poglądowych. Pamiętajmy jednak, że seks był, jest i będzie dla ludzi. Ogłoszenie, w którym ktoś bez ogródek przyznaje, że szuka jedynie kontaktu seksualnego, w gruncie rzeczy jest uczciwą deklaracją. Człowiek wyznający inne podejście do życia, na ogłoszenie nie odpowie, a ten, który nie będzie chciał angażować się emocjonalnie, znajdzie się na bezpiecznym gruncie.
Sex ogłoszenia w aplikacjach randkowych

Sex ogłoszenia najczęściej możemy spotkać w aplikacjach randkowych. Tych w ostatnim czasie powstało całkiem sporo. Do najpopularniejszych należą:

– Badoo;

– Tinder;

– Ok Cupid;

– Fotka;

– eDarling.

Statystyki pokazują, że to właśnie Badoo uchodzi za największą bazę sex ogłoszeń. Na tym portalu prześledzimy zatem więcej profili użytkowników szukających przygody na jedną noc. Znany i lubiany Tinder również stanowi narzędzie do poszukiwań niezobowiązującego seksu. Przyczynił się jednak do powstania wielu stałych związków, dzięki czemu zbiera pochlebne opinie zwłaszcza wśród młodych osób. Jakie informacje zawierają anonse erotyczne? Można wyczytać z nich: wiek, wzrost i wagę użytkownika. Niektórzy są bardziej odważni i opisują ulubione przez siebie pozycje seksualne oraz dotychczasowe, łóżkowe doświadczenia.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.